HellSpy

Legend of the Seeker online seriál

Legend of the Seeker online seriál

Drama / Fantasy

USA, 2008, 42 min


Režie: Michael Hurst, Charlie Haskell

Herci: Bridget Regan, Craig Horner, Bruce Spence, Jay Laga'aia, Tabrett Bethell, Tania Nolan, Jessica Marais, Jessica Chapnik, Danielle Cormack, Michael Hurst, Ted Raimi, Charisma Carpenter, Patrick Kake, Rose McIver

Popis: Magický svět Terryho Goodkinda Vám představuje Richarda, vnuka velkého čaroděje Zeddiciuse Zu'l Zorandera, jenž se v době nejtemnější stane bájným a obávaným Hledačem Pravdy, aby za pomocí Matky Zpovědnice Kahlan jednou a provždy zničil hrozbu, kterou na svět uvaluje temný mág Darken Rahl. Již téměř kultovní desetidílná série odhaluje nemilosrdný a brutální svět, ve kterém nechybí velmi originálně pojatá magie, magická stvoření včetně draků, bitvy obrovských rozměrů , plenění měst a mimo jiné i třeba řádění morové epidemie. Richard Cypher žil svůj bezstarostný život lesního průvodce, když jednoho dne spatří ženu, jež je pronásledována čtyřmi zabijáky. Pomůže jí a následně se dozvídá, že Kahlan hledá bájného čaroděje Zeddiciuse Zu?l Zorandera, který má jako jediný právo ustanovit Hledače Pravdy, bájného neskutečně mocného válečníka, jenž může jako jediný zastavit hrozbu mocného mága Darkena Rahla. Ten si postupně se svojí armádou podrobuje jeden národ za druhým, šíří teror a hledá Tři Schránky Ordenu, magický artefakt, jenž, když je použit správně, dokáže dát tomu, kdo jej uvede do hry , moc nad životem i smrtí. Pokud jsou ale použity špatně, může mimo jiné i vymazat veškerý život na zemi. Richard si jde tedy s Kahlan pro radu ke svému dědečkovi Zeddovi. Ten je nakonec k překvapení všech onen bájný čaroděj třetího stupně. Nakonec, i když nerad, ustanoví Richarda Hledačem, a spolu se vydají přes magickou Hranici do Středozemě.
Jak se asi Sam Raimi filmově vypořádá s opravdu neskutečnou brutalitou, jež k sérii neodmyslitelně patří, včetně genocid měst , téměř sadomaso mučení, několikero znásilnění (jeden padouch je dokonce pedofilně homosexuální) a opravdu hodně kruté způsoby zabíjení, nejen od záporných hrdinů?

Legend of the Seeker online seriál

Legend of the Seeker online seriál - přehled dílů

Série: 1.

Série:1 Díl:1 - Legend of the Seeker: 1.-2.díl - Prophecy, Destiny
Hodnocení
Error connecting to mysql